Warsztaty z tworzenia biżuterii z modeliny.
   0 Komentarzy
Warsztaty z tworzenia biżuterii z modeliny.

W Styczniu i Lutym mamy bardzo napięty harmonogram. Prócz realizowania bieżących zamówień i tworzenia biżuterii, prowadzimy rękodzielnicze warsztaty z tworzenia biżuterii, z modeliny. Obecnie dla Świetlic Środowiskowych Gminy Sławno. Prowadzeniem warsztatów zajmujemy się od ponad 7 lat, jednak nadal kreatywność i pomysłowość dzieci potrafią nas zaskoczyć. Dzięki niesamowitej fantazji dzieci potrafią stworzyć prawdziwe cuda. Czasami żałuję, że warsztaty trwają tylko 3 godziny, bo tak fantastycznie mija czas w gronie roześmianych młodych ludzi. Dzięki nim ja również mogę się wiele nauczyć, ot chociażby co w danym czasie jest na topie a co passe ;) Poznać wiele fascynujących historii i bardzo ciekawych ludzi. Taka forma zajęć nigdy nie przestanie nam się nudzić!
Przebieg warsztatów 3h:

1. W ciągu pierwszej godziny zajęć, około 10-15minut instruktor wyjaśnia w jaki sposób korzystać z narzędzi i jak wcześniej stworzyć plan pracy, by uniknąć błędów. Tłumaczy jak pracować z modeliną, podpowiada różne sposoby by osiągnąć określone efekty w pracy (np. ugryzienia w słodkościach, efekt upieczonego ciastka itp.).

2. Kolejną godzinę do 1,5h dzieci projektują swój wyrób i planują jego wykonanie z uwzględnieniem jego dalszego przeznaczenia. Jest to o tyle istotne, że niewłaściwe decyzje podjęte już na wstępie owocują wieloma komplikacjami podczas oprawiania prac. Dzieci już na początku muszą przemyśleć co chcą wykonać i jak zamocują do wyrobów półfabrykaty. Do wyboru mamy wiele ciekawych opcji wykończenia pracy: kolczyki, klipsy, breloczki, zawieszki, wisiorki, zakładki do książek, figurki, charmsy, bransoletki lub pierścionki. Pod okiem instruktora dzieci lepią swoje wyroby z modeliny. Mogą korzystać z gotowych form, lub własnoręcznie rzeźbić różnorodne kształty. Najczęściej okazuje się, że użycie form nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. ;) Instruktor po kolei podchodzi do każdej osoby i stara się pomóc i poprawić błędy. Następnie wyroby są ozdabiane, malowane i upiększane.

3. W kolejnym etapie wyroby utwardzają się 15-20minut w piekarniku, a w tym czasie grupa porządkuje modelinę i formy, zastępując ją narzędziami (szczypce, bociany, cążki, półfabrykaty) do oprawiania biżuterii.

4. Po upieczeniu i wystygnięciu wyrobów przystępujemy do oprawiania prac. Niezbędne jest wykonanie mocowań, często nawiertów ( dzieci próbują wykonać je we własnym zakresie – jeśli wiek / umiejętności uczestnika na to nie pozwalają – pomaga instruktor).

5. Do wyrobów mocowane są półfabrykaty, i tu w zależności od przeznaczenia kleimy bazy klipsów/pierścionków, zaczepiamy łańcuszki, ogniwka, rzemienie itd.

6. Porządkujemy stoły po pracy, a gotowe wyroby dzieci zabierają do domu.


Krafciarka - Anna Stefanowska
Cennik:

Koszt warsztatów (wraz z materiałami) za uczestnika 35zł / dla rodzeństwa zniżka (rodzeństwo) 50zł
Prowadzimy warsztaty cykliczne, np. raz w tygodniu w wyznaczonym miejscu (z dojazdem) – szczegóły do ustalenia.
Mieliśmy przyjemność gościć w Szkołach Podstawowych w Koszalinie, Świetlicach Gminnych z okolic Koszalina i Sławna. Ponad 2 lata prowadziliśmy sekcję tworzenia biżuterii w Centrum Kultury CK105 w Koszalinie. Nasze warsztaty wybierane są również jako atrakcja podczas imprez urodzinowych.
Jeśli jesteś zainteresowany/na taką formą spędzenia wolnego czasu to zachęcam do kontaktowania się sklep@krafciarka.pl lub telefonicznie: 792700920

Istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych warsztatów, lub warsztatów z dorosłymi uczestnikami, na których wykonamy powazniejszą biżuterię. Cena do ustalenia indywidualnie ( w zależności od czasu i miejsca).
Prowadzimy równiez warsztaty z tworzenia biżuterii bradziej tradycyjnej (z koralików i rzemieni), jak również z innych nie związanych, z biżuterią technik rękodzielniczych: np. papierowa wilkina, quilling, ozdoby świateczne (karczochy), bombki, choinki z piór. Galeria zdjęć poniżej:

Wyroby przygotowane do pieczenia.

Retro cane
Pierścionki z modeliny - warsztaty Krafciarka
Warsztaty wyjazdowe Ustronie Morskie - Krafciarka
Pizel retro cane, techniki lepienia z modeliny - krafciarka warsztaty
Warsztaty dla dzieci z tworzenia biżuterii i ozdób z modeliny - Krafciarka
Kolczyki z modeliny wykonywane przez uczestniczkę zajęć z tworzenia biżuterii z modeliny - Krafciarka
łyżeczki z ozdobą z modeliny - Krafciarka
Warsztaty z tworzenia biżuterii z rzemieni - Krafciarka
Bransoletki siateczkowe - warsztaty tworzenia biżuterii Krafciarka


Warsztaty podczas imprez plenerowych:
Papierowa wilkina.

Papierowa wilkina - warsztaty wyjazdowe Krafciarka
Serce z papierowej wikliny - Krafciarka warsztaty

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu telefonicznego lub mail. Pozdrawiamy!

Napisz odpowiedź

* Imię
* E-mail: (nie zostanie ujawniony)
   Stwona www (adres url http://)
* Komentarz:
Wpisz kod:
}