A tak to się zaczęło…

W 2011r. Dzięki koleżance z akademika rozpoczęłam przygodę z rękodziełem. Zaraziła mnie pasją do tworzenia ozdób świątecznych z popularnych wówczas tasiemek atłasowych i satynowych – karczochy.

W 2012r. Zafascynowana papierową wikliną, wyplatałam kosze, koszyczki, osłonki doniczkowe, choinki i piórniki. Próbowałam również Quillingu – lecz nie na długo. Kolejnym przystankiem był decoupage, który niestety nie okazał się być miłością mojego życia.

2013r. Był rokiem pełnym eksperymentów i poszukiwania właściwej techniki. Próbowałam swoich sił w okiełznaniu sutaszu – bez powodzenia. Masa solna również nie zatrzymała mnie na długo przy sobie.

Koniec 2013 roku, oraz początek 2014r. spędziłam na urlopie macierzyńskim. Mając więcej czasu na poszukiwanie odkryłam masy termoutwardzalne, które zawładnęły mną całkowicie. W kolejnych miesiącach rozbudowywałam swój warsztat i poznawałam materiał próbując coraz to nowszych technik. Zrezygnowałam z dalszej pracy zawodowej by całkowicie poświęcić się swoim marzeniom. W czerwcu dołączyłam do „Klubu Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego” w Koszalińskim Centrum Kultury. Swoje wyroby zaczęłam prezentować i sprzedawać okazjonalnie podczas imprez okolicznościowych (m.in. Ulica Smaków, Dożynki, Jarmarki Jamneńskie).
Gościnnie prowadziłam warsztaty z różnych technik rękodzielniczych przy okazji imprez takich jak: Hobbiton, Folk Film Festiwal, Goci na Kamiennych Kręgach, oraz Arte Mare. Biżuteria całkowicie zawładnęła moim życiem.

W 2015r. Widząc rosnące zainteresowanie Postanowiłam połączyć pasję z pracą i sposobem na życie, i tak powstała oficjalnie marka Krafciarka. Nazwa Krafciarka stworzona została jako swojego rodzaju neologizm dźwiękonaśladowczy, zapożyczony z j. angielskiego od słowa: „Craft”, oznaczającego: rękodzieło, rzemiosło, kunszt. Definiować ma osobę, pochłoniętą przez pasję tworzenia, wkładającą w swoje prace serce i zaangażowanie – mnie.

Postanowiłam spróbować swoich sił i postarać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. W Sierpniu 2015r mój wniosek i biznes plan zostały rozpatrzone pozytywnie.
W niekrótkim czasie rozpoczęłam współpracę z Centrum Kultury 105 w Koszalinie, w którym prowadziłam i prowadzę obecnie warsztaty z tworzenia biżuterii dla dzieci. Sekcja cieszy się sporym zainteresowaniem :)

W 2016r. Rozpoczęłam organizowanie prywatnych warsztatów w szkołach, w Koszalinie - dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Otworzyłam sklep internetowy, który właśnie w tej chwili Państwo przeglądają.
Od Sierpnia 2016 Rozpoczęłam współpracę z Katarzyną Bosacką z TVN Style, dla której mam przyjemność wykonywać biżuterię do programów Wiem Co Jem, Wiem Co Kupuję, oraz Dzień Dobry TVN.

Listopad 2016 Zostałam zaproszona na premierę najnowszej książki Kasi Bosackiej: "Bosacka Po Polsku - Nowoczesne Przepisy Kuchni Polskiej". Spotkanie autorskie odbywało się w Pałacu Ujazdowskim w restauracji Qchnia Artystyczna (Marty Gessler), mogłam poznać osobiście wiele osób z otoczenia Kasi i świata show biznesu, oraz posmakować pysznych potraw przygotowanych na promocję książki.  Każdy z gości otrzymał w prezencie od wydawnictwa Publicat przedsprzedażowe egzemplarze książki Ksi, oraz wykonane przeze mnie kolczyki w kształcie tęczowych pierożków (50 par kolczyków według wzoru z okładki książki - w sumie ulepiłam 200 miniaturowych pierożków). Ja również mogę się pochwalić przedsprzedażowym egzemplarzem książki z dedykacją :) Było mi niezmiernie miło, uczestniczyć w tym spotkaniu i poznać tyle wspaniałych osób. Zdjęcia  tutaj.

Stale rozbudowuję swój warsztat, oraz staram się udoskonalać swoje umiejętności. Poświęcam na to od 8 do (czasami) 10 godzin dziennie. Niestety, a może "stety" - jestem pracoholiczką...
Dzięki temu że udało mi się robić to co kocham, moja praca nigdy mi się nie nudzi. Bardzo ciężko mnie odciągnąć od mojej pracowni która mieści się obecnie w sielskim domku na wsi :) Przeprowadziliśmy się 03.2017 W okolicę Sławna, zwabieni przestrzenią, czystym powietrzem i pięknem natury.

Prywatnie jestem zapracowaną żoną i mamą dwójki dzieci (starszego syna Kacpra 11l. i młodszej córci Hani 4l.) Uwielbiamy wspólne wyjścia na basen, wycieczki nad morze i ogniska u dziadków. Skończyłam wspólnie z mężem Technikum Informatyczne dzięki czemu odrobinkę orientuję się w obsłudze komputera. Czego nie wiem ja ;) wie mąż. Pomaga mi w fotografii zdjęć i prowadzeniu sklepu internetowego. W "wolnym" czasie lubię spędzać czas z rodziną, grać na komputerze, gitarze, oglądać komedie, lub filmy fantastyczne..

Stoisko z moją niecodzienną biżuterią z modeliny można spotkać na kiermaszach, festynach i jarmarkach w Koszalinie i miejscowościach nadmorskich. Okazjonalnie również w galeriach handlowych. Każdorazowo staram się informować klientów o najbliższych wydarzeniach w których będę brać udział.

Zapraszam w świat mojej pasji, słodkości z modeliny i miniatur. Modelinowa biżuteria staje się coraz popularniejsza. Mam nadzieję ze Wam się tu spodoba i zagościcie u mnie na dłużej.
                                                                                           
Pragnę również podziękować mojemu kochanemu mężowi, gdyż to dzięki jego wsparciu, pomocy i anielskiej cierpliwości, udało mi się spełnić swoje marzenia. Rodzicom na których zawsze mogłam liczyć. Dziękuję również mojej koleżance Justynie, która zaraziła mnie pasją do rękodzieła i tworzenia biżuterii.

Z pozdrowieniami

Anna Stefanowska - Krafciarka