FAQ sklepu Krafciarka.pl

Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjaśnienia na najczęściej zadawane pytania.

Wszelkie zawarte poniżej treści mają charakter jedynie informacyjny.

Każda para kolczyków sztyftów zakupiona w naszym sklepie w zestawie posiada dwie pary zatyczek - jedną silikonową i drugą ze stali chirurgicznej.

Każda para kolczyków wiszących posiada w zestawie dwie pary zatyczek silikonowych.

Istnieje możliwość zakupienia tylko jednej sztuki z pary kolczyków - proszę o wiadomość email: sklep@krafciarka.pl

Na życzenie klienta możemy również przerobić kolczyki na zawieszkę / breloczek.

 

Z czego zrobione są kolczyki?

Kolczyki w naszym sklepie dzielą się na kolczyki robione ręcznie z modeliny i metalowe składane z gotowych elementów. Wszystkie kolczyki oprawione są w antyalergiczne półfabrykaty ze stali chirurgicznej. Materiał użyty do wykonania wyrobu, jest zazwyczaj podany w opisie produktu.

Z naszych obserwacji wynika, że bigle (element wkładany w ucho) ze stali chirurgicznej w kolorze złotym z czasem wycierają się od noszenia - tzn ściera się warstwa pozłacana i odsłania srebrny kolor stali chirurgicznej.

 

Czy wszystkie produkty w sklepie są ręcznie robione?
Nie. W 100% ręcznie wykonujemy jedynie wyroby rzeźbione z modeliny.

Czy kolczyki sztyfty nie odpadną?

Nie. Końcówki sztyftów w sklepie krafciarka.pl są zatapiane na stałe w specjalnie wywierconych otworach. Dzięki temu kolczyki wkrętki z modeliny są trwałe i będą cieszyć właścicielkę przez bardzo długo.

Forma montowania sztyftów wyróżnia je spośród innych tego typu wyrobów dostępnych na rynku.

Czy nasze kolczyki z modeliny uczulają?
Nie. Do tworzenia biżuterii używamy tylko i wyłącznie atestowanych mas najwyższej jakości. Są bezpieczne dla dzieci i nie powodują alergii. Metalowe elementy wkładane w ucho wykonane są z antyalergicznej stali chirurgicznej 316l.

Czy stal chirurgiczna uczula?
Stal chirurgiczna jest stalą szlachetną, używaną w medycynie (np. druty do protetyki stomatologicznej, medyczne instrumenty, elektrody rozruszników serca).
Mimo że zawiera nikiel, który to zazwyczaj wywołuje u ludzi reakcje alergiczne! Ku zaskoczeniu stal ta jest wysoce HIPOALERGICZNA. Nie wydziela jego związków do organizmu i u większości ludzi nie powoduje uczuleń. Ilość niklu przedostająca się do organizmu z kolczyków ze stali chirurgicznej 316l to 0,01 μg/cm²/tydzień.*
Oczywiście zdarzają się osoby tak wrażliwe że nawet srebro, złoto czy stal chirurgiczna może spowodować u nich reakcje alergiczną, jednak są to bardzo sporadyczne przypadki. Najlepszym rozwiązaniem (zanim obdarujemy bliską osobę biżuterią) jest dowiedzieć się czy nie ma ona alergii na powyższe metale.
Dla nas bardzo ważne jest zadowolenie naszych klientów, dlatego jeśli okaże się że stal chirurgiczna zakupiona u nas w sklepie Was uczula, możecie produkt bez problemu zareklamować i zwrócić.

*informacja zaczerpnięta z Wikipedii

Czy kolczyki z modeliny są dobre dla dzieci?
Tak! Dzieci stanowią bardzo liczną grupę naszych klientów. W przeciągu 10 lat dostosowaliśmy wielkość, wagę i formę naszych kolczyków tak by były odpowiednie dla delikatnego dziecięcego ucha. Doskonaliliśmy produkty w oparciu o własne doświaczenia, oraz uwagi i opinie klientów. Dzięki temu obecnie nasza biżuteria jest wykonywana z bezpiecznych i atestowanych materiałów.
Wiemy, że dzieci mają tendencję do gubienia zatyczek. Dlatego do każdej pary kolczyków dołączamy na wypadek zgubienia zapasową parę zatyczek GRATIS.

Kolorowe, urocze wzory naszej biżuterii są tworzone zwłaszcza z myślą o dzieciach i nastolatkach!

Jednak ze względu na drobne elementy (ryzyko połknięcia) nie polecamy naszej biżuterii dla najmłodszych dzieci poniżej 5 r.ż.

 

Co zrobić gdy kupiliśmy biżuterię która uczula?
Przy zakupach internetowych klientom przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni od otrzymania towaru. Oczywiście mówimy o zwrocie towaru pełnowartościowego (nie uszkodzonego z winy klienta).

·         Sposób posłyszany od klientów: Półfabrykaty które mają styczność z uchem należy polakierować bezbarwnym lakierem do paznokci. Nie jest to bardzo trwały zabieg i co jakiś czas ( w miarę jak lakier będzie się wycierać) należy go powtarzać. Jednak jeśli już mamy taką sytuację, że kupiliśmy kolczyki bez których nie wyobrażamy sobie życia, a one nas uczulają - warto spróbować.

·         Jeżeli bardzo chcesz kupić nasze kolczyki, a nie możesz nosić stali chirurgicznej, możesz udać się z wyrobem do najbliższego jubilera ,by ten zamienił półfabrykat użyty w wyrobie na metal szlachetny jak złoto czy srebro. Niestety my nie oferujemy półfabrykatów srebrnych i złotych.

Po założeniu kolczyków krwawi ucho. Co robić?
Wszelką biżuterię należy zakładać na wygojone uszy! Często zdarza się, że za szybko zmieniamy kolczyki po przekłuciu uszu, naruszając jeszcze nie zagojoną tkankę. Mogą wówczas dostać się do środka ranki bakterie naniesione z palców na sztyft, czy bigiel. To co często uznawane jest za uczulenie, okazuje się stanem zapalnym po zakażeniu ranki.
Ranę należy odkazić i nie zmieniać kolczyków z salonu kosmetycznego, aż do całkowitego wygojenia. A najlepiej skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką!

Ucho puchnie i swędzi po założeniu kolczyków. Dlaczego?

Najpewniej znalazłeś się w pechowej grupie osób bardzo uczulonych na nikiel, który występuje nawet w kolczykach antyalergicznych (ale w bardzo małej ilości). Oczywiście należy zaprzestać noszenia uczulających kolczyków i nie dopuścić do stanu krytycznego, kiedy to rozwinie się ropny stan zapalny.

Jak dbać o kolczyki?
Najlepsze dla metalowych elementów w kolczykach jest przechowywanie ich bez dostępu powietrza. Ponieważ nawet srebro przechowywane bez zabezpieczenia śniedzieje. Najczęstszą przyczyną jest styczność półfabrykatów (np. bigli) z tlenkiem siarki obecnym w powietrzu. Biżuteria będzie szybciej ciemniała jeśli powietrze jest bardziej zanieczyszczone.

 

Co może uszkodzić biżuterię?

·         chlor obecny w wodzie na basenie,

·         alkohol w perfumach,

·         detergenty,

·         morska woda

Kolczyków staramy się nie traktować chemią gospodarczą, a na basenie zdejmować i schować w bezpiecznym miejscu. Nie zaleca się pryskać perfumami bezpośrednio na kolczyki.

Nieużywane kolczyki najlepiej przechowywać w zamykanym woreczku strunowym. Wycisnąć z woreczka możliwie jak najwięcej powietrza i szczelnie zamknąć. Pozwoli nam to przedłużyć żywotność naszej biżuterii. Przywrócić połysk na półfabrykatach można poprzez przemycie płynem do naczyń lub przetarcie wacikiem nasączonym alkoholem izopropylowym.

Czasami wystarczy je przetrzeć w palcach, lub kawałkiem ubrania by odzyskały wcześniejszy błysk.

 

Czy kolczyki z modeliny są trwałe?
Staramy się by nasze produkty były solidne i porządnie wykonane, z tego względu używamy do tworzenia jedynie modelin profesjonalnych FIMO / PREMO / CERNIT / PARDO / KATO. Charakteryzują się one wysoką odpornością i piękną paletą kolorów. Wyroby z nich wykonane z czasem nie tracą barwy, nie płowieją i nie kruszeją.

Modelina po wypaleniu w piekarniku staje się twarda i trwała. Oczywiście im cieńsze elementy tym są delikatniejsze, jednak staramy się w naszych pracach unikać wszelkich odstających i cieniutkich elementów które mogłyby się ukruszyć.

Przy zakładaniu i zdejmowaniu sztyfcików staraj się zawsze łapać za najgrubszą część kolczyka (unikaj chwytania za delikatne uszka w przypadku kolczyków zwierzątek).
Trwałość modeliny można porównać do trwałości plastiku. Jeśli będziemy z siłą napierać na drobne elementy, te najpewniej się połamią.

Jak długo świeci magiczny pył w słoiczkach?
Proszek użyty jako wypełnienie słoiczków i gwiazdek szklanych oddaje światło od około 5 do nawet 15minut. Jego działanie opiera się na zjawisku luminescencji, a dokładniej fosforescencji. Po uprzednim naświetleniu proszek świeci światłem własnym. Długość świecenia zależy w największej mierze od stopnia naświetlenia. Im intensywniej zostanie naświetlony - tym dłuższych efektów możemy się spodziewać.

Czy nasze łyżeczki do cukiernicy można myć w zmywarce?
Łyżeczki powinno się myć wodą ręcznie. Kształt i struktura wyrobów nie ulegnie zmianie, jeśli umyjemy łyżeczki delikatną gąbeczką pod bierzącą wodą. Lepiej unikać tarcia gąbką elementów takich jak np. ciasteczko (może się zetrzeć kolor przypieczonego ciasteczka).

Czy kolczyki z modeliny są ciężkie?

Nie. Zapraszamy do obejżenia filmiku na naszym FACEBOOKU (kliknij) , gdzie zobaczysz jak lekkie są nasze kolczyki.

Staramy się, by nasze prace były przemyślane - lekkie, bezpieczne i solidne. To w opinii naszych klientów wyróżnia nas pośród konkurencji. 

Wszystkie produkty w kategoriach: kolczyki z modeliny i kolczyki metalowe mają podaną wagę wyrobu. Dotyczy ona jednej sztuki.

By ułatwić Wam ocenę wagi naszych wyrobów, jako punkt odniesienia proponujemy porównanie z bilonem PLN.

 

Chcesz nam zadać pytanie?

Napisz do nas: sklep@krafciarka.pl lub zadzwoń 792-700-920


Dziękujemy za odwiedziny w naszym sklepie!
Anna i Radomir Stefanowscy