Owady Jest 8 produktów.

Aktywne filtry

Owady

Kolczyki owady, instekty i pajęczaki

Wiszące kolczyki w postaci ula z latającą pod nim małą pszczółką, dały początek całej biżuteryjnej owadziej kolekcji. Owady i insekty, zarówno te pożyteczne, jak i szkodniki to najliczniejsza grupa zwierząt, mająca olbrzymie znaczenie w przyrodzie. Od wieków dostarcza nieskończoną ilość inspiracji
dla artystów, malarzy oraz projektantów biżuterii. W wierzeniach starożytnych biżuteria w postaci owadów, pełniła role talizmanów, amuletów o nadzwyczajnej mocy i bogatej symbolice. Dziś częściej pełni funkcje ozdobną, na tyle uniwersalną, że pasuje osobom w różnym wieku i do wielu okazji.
Delikatne kolczyki sztyfty, w postaci maleńkich pszczółek, lub motylków będą idealne dla małej modnisi. Jeśli natomiast wolisz bardziej odważne stylizacje, wypróbuj wiszące kolczyki ważki! Kolczyki robaki świetnie sprawdzą się też jako dodatek do halloweenowego przebrania, a mechate kolczyki pająki pozwolą oswoić się z lękiem. Ta kategoria to raj dla entomologa i arachnologa!
Z czasem znajdziecie tutaj najróżniejsze kolczyki nawiązujące do świata owadów i pajęczaków: osy, trzmiele, pszczoły, ważki, cykady, szerszenie, modliszki, chrząszcze, muszki, karaluchy, kleszcze, żuczki, biedronki, motyle, ale też larwy i gąsienice.
Kolczyki w tej kategorii wykonane zostały z glinki polimerowej, oprawione w bezpieczną dla alergików stal chirurgiczną.